Pielgrzymka Toruń-Licheń-Kołobrzeg

Data wycieczki: 29.04 - 01.05.2017

Cena ustalana indywidualnie

Opis:

29.04.2017r.                                                                                                                                                 

Godz. 3.00 zbiórka, przejazd do  Lichenia Starego – nawiedzenie  Sanktuarium Maryjnego wraz ze zwiedzaniem i czasem wolnym na modlitwę. Dalszy przejazd do Torunia i nawiedzenie Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Następnie przejazd do Kołobrzegu, obiadokolacja, nocleg.

30.04.2017r.                                                                                                                                                     

Godz. 7.30 śniadanie, Msza św. w Bazylice Katedralnej w Kołobrzegu, zwiedzanie Muzeum Dzieje Oręża Polskiego, molo – wejście dla chętnych, pomnik Zaślubin Polski z Morzem, latarnia morska, rejs statkiem po Bałtyku. Następnie przejazd do Trzęsacza gdzie zobaczymy ruiny zabytkowego kościoła na Klifie. Przez Trzęsacz przebiega 15 południk, który wyznacza czas środkowoeuropejski. Dalszy przejazd do Kamienia Pomorskiego z postojem w Pustkowiu gdzie podejdziemy do Bałtyckiego Krzyża Nadziei. Krzyż powstał jako symboliczne odzwierciedlenie słów Papieża Polaka – „Jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty – do krzyża na Giewoncie” łącząc wiernych najważniejszym znakiem chrześcijańskim, od Bałtyku po sam Giewont.  W Kamieniu Pomorskim  zwiedzanie Starego Miasta, Katedra, Dworek von Kleista, Ratusz, Baszta, molo i wyspa Chrząszczewska gdzie znajduje się Głaz Królewski. Przejazd do Szczecina. Obiadokolacja, nocleg.

01.05.2017r.

Godz. 7.30 śniadanie. Spacer ze zwiedzaniem Szczecina: Plac Orła Białego, Katedra św. Jakuba Zamek Książąt Pomorskich, Kościół św. Piotra i Pawła – Wał Chrobrego. Przejazd do Trzebnicy i nawiedzenie Międzynarodowego Sanktuarium św. Jadwigi. Udział w wieczornej mszy św. Dalszy wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót ok. 24.00.

Koszt wynosi: 500 złotych + bilety wstępu ok. 25 złotych

Koszt obejmuje:

– przejazd autokarem turystycznym,

– opłaty drogowe i parkingowe,

– 1 nocleg w pensjonacie w Kołobrzegu ze śniadaniem, 1 obiadokolacja,

– 1 nocleg w Domu Pielgrzyma w Szczecinie ze śniadaniem i obiadokolacją, pokoje wieloosobowe,

– opieka pilota na całej trasie wycieczki i przewodników lokalnych,

– ubezpieczenie NNW.

Koszt nie obejmuje ofiar w obiektach sakralnych.