SŁOWACJA Tatrzańska Świątynia Lodowa

Cena ustalana indywidualnie

Opis:

SŁOWACJA  –  Tatrzańska Świątynia Lodowa

19.02.2022 (sobota)

Program wycieczki:

Godz. 6,00 zbiórka -Wadowice, dworzec autobusowy.

Przejazd do Starego Smokowca – wyjazd kolejką na Hrebienok, zwiedzanie Tatrzańskiej Świątyni Lodowej, która nawiązuje do minionego okresu. Niepowtarzalność egzystencji i nieprzerwany cykl są alfą i omegą tegorocznego projektu.

W powstaniu dzieła bierze udział wielu rzeźbiarzy z Czech, Słowacji i USA. Głównym budowniczym ponownie jest utalentowany artysta rzeźbiarz – Adam Bakoš. Przez ich ręce przeszło aż 1880 bloków lodu, które ważą łącznie ponad 225 ton. Tatrzańska Świątynia Lodowa ponownie została umieszczona pod kopułą o średnicy 25 m, a najwyższy punkt budowli osiąga wysokość aż 12 m.

Czas wolny na posiłek. Przejazd do miejscowości Lewocza ( wpisane na listę UNESCO). Starodawne miasto Lewocza (Levoča), leżące na wschodzie regionu Spiszu, jest do słowa kulturalno-historycznym skarbem wśród miast słowackich, Zobaczymy system obronny uchodzący za najlepiej zachowany w kraju, Rynek  zwany Placem Mistrza Pawła, kościół św. Jakuba. Powstał on ok. 1400 roku, a w jego wnętrzu mieści się najwyższy gotycki ołtarz na świecie, Ratusz.

Wyjazd w drogę powrotną.

Koszt  wycieczki wynosi 105,00  + bilety wstępu ok. 25€.

Cena zawiera: 

przejazd autokarem,

usługę pilota – przewodnika,

ubezpieczenie NNW S.U 10000 euro,

składka na TFG i TFP.

UWAGA: Ze względu na położenie na dużej wysokości Tatrzańskiej Świątyni Lodowej ubieramy się ciepło i w miarę możliwości w obuwie antypoślizgowe.

Obowiązują paszporty tzw. „covidowe”