Węgry – Balaton

Data wycieczki: 06.07 - 11.07.2019

Cena ustalana indywidualnie

Opis:

1 dzień : 06.07.2019

Wyjazd w godzinach rannych, przejazd do Wyszehradu –dawnej rezydencji królewskiej, zwiedzanie Twierdzy z piękną panoramą na Zakole Dunaju, następnie przejazd do Szentendre – miasteczko położone na zboczach naddunajskich wzgórz- spacer ze zwiedzaniem Muzeum Marcepanu, przejazd nad Balaton, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień-  07.07.2019

Śniadanie, plażowanie, kąpiel w największym naturalnym jeziorze Europy, obiadokolacja, nocleg

3 dzień – 08.07.2019

Śniadanie, przejazd do Kaszthely –  Miasto leżące nad północno-wschodnim brzegiem jest nieoficjalną stolicą Jeziora Balaton. Największą atrakcją Keszthely jest pałac należący kiedyś do możnego Rodu Festeticsów, następnie odpoczynek na plaży, powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień –  09.07.2019

Śniadanie, przejazd nad Balaton całodzienny pobyt na plaży, powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

5 dzień – 10.07.2019

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd na Półwysep Tihany – zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, regionalna obiadokolacja z degustacja wina w lokalnej winiarni,  przejazd  do hotelu na nocleg.

6 dzień –  11.07.2019

Śniadanie,  przejazd do Egeru, spacer po zabytkowej części  miasta; Bazylika, Minaret, Kościół Minorytów, przejazd do   Doliny Pięknej Pani –  region winnic /możliwość  skosztowania węgierskich trunków/ Przejazd do Parku Narodowego  Aggtelek – zwiedzanie Jaskini Baradla – największa, najdłuższa i zarazem jedna z najpiękniejszych podziemnych grot jakie spotkać można na terenie Węgier.

Wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do Wadowic późnym wieczorem.

Cena:  1289,00 zł

 

Cena  obejmuje:

przejazd autokarem turystycznym,

opłaty drogowe i parkingowe,

4 noclegi w hotelu w okolicach Balatonu, 1 nocleg  w hotelu w pobliżu Egeru – pokoje 2,3-osobowe z łazienkami, 5 śniadań – bufet, 4 obiadokolacje, 1 obiadokolacja w regionalnej restauracji z lampką wina (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo),

opiekę pilota, zwiedzanie miast  z pilotem,

taksę klimatyczną,

ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie obejmuje:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów  około 10000 HUF + zestaw słuchawkowy ok.6 EUR