WŁOCHY

Data wycieczki: 01.02 - 08.02.2020

Cena ustalana indywidualnie

Opis:

WŁOCHY

(ASYŻ, RZYM, WATYKAN, MONTE CASSINO, POMPEJE,

SAN GIOVANNI ROTONDO, SAN MARINO, PADWA)

W programie:

1.02.2020r:

godz. 6.00 wyjazd z Wadowic. Pozostałe miejscowości wg trasy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Przyjazd do Włoch późnym wieczorem,  obiadokolacja, nocleg.

2.02.2020r:

śniadanie, przejazd do Asyżu.  Zwiedzanie: bazylika św. Franciszka, Piazza del Comune z portykiem świątyni Minerwy, bazylika św. Klary, bazylika Matki Boskiej Anielskiej, Ogród Różany. Przejazd na obiadokolację, nocleg.

3.02.2020r:

śniadanie, przejazd do Rzymu i spacer po starożytnym Rzymie, podczas którego można spojrzeć na: plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Forum Romanum, Więzienie Mamertyńskie, Fora Cesarskie, Łuk Konstantyna, Koloseum. Spacer po Rzymie barokowym: Schody Hiszpańskie, Fontana di Trevi, Panteon. Przejazd na obiadokolację, nocleg.

4.02.2020r:

Wczesne śniadanie, przejazd do Watykanu. Zwiedzanie Muzeum Watykańskiego i Kaplicy Sykstyńskiej, bazyliki św. Piotra- modlitwa przy grobie Ojca Św. Jana Pawła II, Grobów Papieskich. Następnie przejazd  na Monte Cassino. Pobyt na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Przejazd na obiadokolację, nocleg.

5.02.2020r:

Śniadanie. Przejazd autokarem do San Giovanni Rotondo – miasta, w którym żył słynny mistyk Ojciec Pio. Po drodze zwiedzanie Pompei – fascynujących ruin miasta zastygłego w czasie, na skutek najsłynniejszej katastrofy wulkanicznej. W San Giovanni Rotondo zwiedzanie Starego i Nowego Sanktuarium. Przejazd na obiadokolację, nocleg.

6.02.2020r:

Śniadanie, przejazd do San Marino-zabytkowego miasta położonego na zboczach

Monte Titano. Nie licząc Watykanu, jest to jedyne państwo w Europie otoczone całkowicie przez inne obce państwo. Jest uważane za najstarszą republikę świata. Przejazd na obiadokolację, nocleg.

7.02.2020r:

Śniadanie, przejazd do Padwy. Zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego, spacer po Starym Mieście. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

8.02.2020r:

Przyjazd do kraju w godzinach rannych.

Koszt wycieczki 1750zł + 10zł TFG + ok. 80€  (bilety wstępu, lokalni przewodnicy, zestaw Tour-Guide)

Cena obejmuje:

Przejazd autokarem turystycznym z opłatami drogowymi i parkingowymi;

6 noclegów (zakwaterowanie w pokojach 2-3-4-osobowych z łazienkami),

6 śniadań, 6 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie)

Opieka pilota-przewodnika;

Ubezpieczenie KL i NNW