Ziemia Święta

Data wycieczki: 17.10 - 24.10.2018

Cena ustalana indywidualnie

Opis:

Program:

17.10.2018 /środa/ – PRZYLOT- CEZAREA NADMORSKA

Zbiórka Wadowice – przejazd do Krakowa, odprawa trzy godziny przed wylotem , godz. 11.25 wylot, 15:50 przylot do Tel Awiwu. Przejazd na północ do Cezarei Nadmorskiej, pierwszego portu Heroda – postój przy akwedukcie na plaży. Przejazd do Nazaretu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

18.10.2018 /czwartek/ –  HAJFA – KANA- NAZARET

Śniadanie a następnie przejazd do Hajfy – wizyta w kościele Stella Maris oraz panorama na Ogród Bahajow, przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Jezusa, następnie Nazaret – miasto rodzinne Jezusa Chrystusa – Bazylika Zwiastowania i Kościół św.Józefa.. Kolacja i nocleg w Nazarecie.

19.10.2018 /piątek/ – TABOR – JEZIORO GALILEJSKIE

Po śniadaniu wyjazd na górę Tabor /wjazd taksówkami/ Kościół Przemienienia Pańskiego, następnie Tyberiada oraz miejsca wokół Jeziora Tyberiadzkiego związane z działalnością Jezusa: Góra Błogosławieństw, Kafarnaum, Tabgha – miejsce rozmnożenia chleba i ryb, Kościół Prymatu, rejs łodzią po Jeziorze Genazaret: obiad – ryba św.Piotra. Przejazd do Betlejem na kolację i nocleg.

20.10.2018 /sobota/ – BETANIA –  JERYCHO – MORZE MARTWE

Śniadanie, następnie Betania – miejsce wskrzeszenia Łazarza, przejazd na Pustynię Judzką. Qasrl El Yehud – miejsce chrztu Jezusa w rzece Jordan, Jerycho – najstarsze i najniżej położone miasto świata. W Jerychu istnieje możliwość zakupienia słynnych kosmetyków z Morza Martwego, lokalnych przypraw i wyrobów ze skóry. Przejazd na plaże nad Morzem Martwym. Powrót na kolacje i nocleg do Betlejem.

21.10.2018 /niedziela/ – EIN KAREM – BETLEJEM

Po śniadaniu przejazd do Ein Karem – miejsce narodzenia Jana Chrzciciela, Kościół Nawiedzenia i Kościół Św. Jana Chrzciciela. Przejazd przez nowe miasto Jerozolimy, Knesset – Parlament Izraelski. Przejazd do Betlejem – Pole Pasterzy, Bazylika Narodzenia, Grota Mleczna. Kolacja i nocleg w Betlejem

22.10.2018 /poniedziałek/– GÓRA OLIWNA – SYJON

Po śniadaniu prześledzimy Mękę i Śmierć Jezusa poruszając się dokładnie jego krokami. Od rana udamy się na Górę Oliwną, by odwiedzić kościół Pater Noster, miejsce gdzie Jezus nauczył swoich uczniów modlić się do Ojca. Następnie Droga Niedzieli Palmowej dojdziemy do Ogrodu Getsemani, po drodze przystając w Kościele Dominus Flevit. Chwila na refleksje w Ogrodzie Getsemani oraz Bazylice Agonii. Następnie Kościół Św. Piotra in Gallicantu –  tam Go skazano. Odwiedzimy Wieczernik na Górze Syjon oraz Kościół Zaśnięcia NMP. Powrót do hotelu w Betlejem na kolację i nocleg.

23.10.2018 /wtorek/ –  JEROZOLIMA

Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy – Kościół św. Anny z sadzawką Betezda, Droga Krzyżowa oraz Bazylika Grobu Pańskiego. Dzielnica Żydowska – Cardo, Ściana Płaczu. Kolacja i nocleg w Betlejem.

24.10.2018/środa/ WYLOT

Przejazd na lotnisko ok.godz.3.30 Planowany wylot z Tel Awiwu o godz.7:30, przylot do Krakowa ok. godz. 10.15. Powrót do Wadowic.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena zawiera:

 • 7 noclegów z opcją HB(śniadania i obiadokolacje)
 • Przejazdy autokarem klasy LUX , opłaty parkingowe
 • Bilety wstępu do: Kafarnaum, Kościoła Św. Piotra In Gallicantu, Kościoła Ojcze Nasz, Kościoła Wniebowstąpienia, Kościoła Św. Anny, wjazd taksówką na Górę Tabor, plaże nad Morzem Martwym;
 • Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim
 • Lanch z Rybą Św. Piotra
 • Usługę bagażowego w lokalnych hotelach
 • Napiwki zwyczajowe
 • Usługę polskojęzycznego pilota/przewodnika
 • Bilet lotniczy
 • Transfer na lotnisko w Krakowie
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Udział we Mszach Świętych

 

Cena nie zawiera:

Wydatków osobistych oraz napojów do posiłków

ZAPRASZAMY!!!