Alpy Austryjackie

Data wycieczki: 18.07 - 23.07.2022

Cena ustalana indywidualnie

Opis:

1.Dzień  -poniedziałek

Wyjazd z Wadowic, przejazd w okolice Innsbrucka z krótkim postojem w okolicach Dürnstein, Dolina Wachau. Zakwaterowanie w hotelu lub pensjonacie, obiadokolacja, nocleg.

 

  1. Dzień – wtorek

Przejazd do Innsbrucka, spacer po starówce, Katedra św.Jakuba, Goldenes Dachl/Zloty Dach/ wyjazd na skocznie Bergisel, zaprojektowaną przez słynną Zaha Hadid , przejazd do Wattens, zwiedzanie muzeum Swarovskiego / Kristallwelten/, obiadokolacja, wieczorem / w miare możliwości/”wieczór tyrolski” z tradycyjną muzyka ludową – typowo tyrolskie śpiewy i jodłowane pieśni oraz regionalne tańce, nocleg.

 

3.Dzień -środa,

Śniadanie, przejazd do Krimml przez przełęcz Thurnpass, spacer i zwiedzanie wodospadów Krimml – jednego z najpiękniejszych wodospadów w Europie zwanego wodospadem 12 lodowców, przejazd do Zell am See, rejs statkiem po jeziorze, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

4.Dzień – czwartek

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na słynną Hochalpenstrasse – trasę wysokoalpejską pod szczyt Grossglockner. Najwyższym punktem tej zapierającej dech trasy jest platforma widokowa  na wysokości 2500m n.p.m skąd roztacza się niezapomniana panorama Alp oraz lodowiec Pasterz. Przejazd do Lichtensteinklamm, zwiedzanie wąwozu . Przejazd do hotelu  w okolicach Salzburga,obiadokolacja, nocleg.

 

5.Dzień – piątek

Śniadanie, przejazd do Salzburga, zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Austrii, przejazd do  Hellbrunn – renesansowy pałac oraz unikatowy ogród wodny ze zmyślnymi wodotryskami ,mitycznymi grotami i rzeźbami. Całość otacza rozległy park angielski. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

6.Dzień  -Sobota

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Wiednia, objazd autokarem staromiejskiego bulwaru zwanego „Ringiem”  Spacer po stolicy Austrii –Katedra św.Szczepana, Parlament, Ratusz Miejski, Ogród Różany z pomnikiem Sisi, Opera Wiedeńska. Wieczorem /dla chętnych/koncert filharmoników wiedeńskich , wyjazd z Wiednia ok.22.00 przyjazd do Polski ok.4.00 rano.

 

Cena: 2250,00

 

Cena obejmuje;

  • przejazd autokarem wraz z opłatami drogowymi i parkingowymi,
  • 5 noclegów/hotel lub pensjonat- pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami,
  • 5 śniadań,
  • 5 obiadokolacji,
  • ubezpieczenie KL i NNW,
  • opieka pilota,
  • TFG i TFP.

Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępu, lokalnych przewodników w Salzburgu i Wiedniu, zestawu słuchawkowego, wieczór tyrolski – ok.140 EUR,
  • /dla chętnych/koncert w Wiedniu – cena będzie znana w późniejszym terminie