FERIE NA SYCYLII!

Data wycieczki: 19.02 - 23.02.2024

Cena ustalana indywidualnie

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Opis:

Program :
19.02.2024
Zbiórka w godzinach wczesno- porannych i przejazd na lotnisko Kraków- Balice. Przelot do Palermo.
Przejazd do Monreale, zwiedzanie wpisanej na listę UNESCO katedry z czasów normandzkich.
Następnie Cefalu- gdzie zobaczymy jedne z najpiękniejszych plaż całej wyspy. Powrót do stolicy -spacer po głównych ulicach stolicy via Roma, Corso Vittorio Emanuele, Piazza Bellini, Palazzo dei Normanni, Katakumby Kapucynów. Przejazd do hotelu w okolicy Palermo, obiadokolacja, nocleg.
20.02.2024
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do średniowiecznego miasteczka Erice skąd rozciąga się piękna panorama na Morze Tyrreńskie, okoliczne wyspy i urocze wzgórza. Dalszy przejazd do Marsala, miasta słynnego z produkcji mocnego, deserowego wina. Wizyta w winiarni i degustacja wina. Przejazd do Valle dei Templi, spacer po Dolinie Świątyń, widok na schody Tureckie Scala dei Turchi. Obiadokolacja, nocleg.
21.02.2024
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Syrakuz – zwiedzanie Parku Archeologicznego z największym, na Sycylii teatrem oraz kamieniołomem ze słynna grotą „Ucho Dionizjusza” Przejazd do hotelu w okolicach Katanii, obiadokolacja, nocleg.
22.02.2024
Śniadanie, przejazd na Etnę- największy i najwyższy czynny wulkan w Europie, wyjazd na wysokość ok 2000m n. p. m i spacer po jednym z wygasłych kraterów. Następnie przejazd do starego usytuowanego na wzgórzu starego miasta- Taorminy. Spacer z wizytą w Teatrze Antycznym z panoramą na Etnę i wybrzeże Morza Jońskiego. Obiadokolacja. Nocleg.
23.02.2024
Śniadanie, wykwaterowanie, czas na krótki spacer po centrum Katanii oraz zakup pamiątek. W godzinach popołudniowych przejazd na lotnisko w Katanii, przelot do Krakowa. Transfer z Karkowa na miejsce zbiórki.

Cena: 1490 zł + 270 Euro (opłata transportowa, lokalni przewodnicy, bilety wstępu)+ bilet lotniczy ok. 1000 zł (na dzień 10.11.2023)

Cena zawiera:

  •  Transfer Wadowic- Kraków- Wadowice,
  • przelot Kraków –Palermo, Katania – Kraków,
  • opłaty lotniskowe, bagaż podręczny oraz bagaż 10 kg,
  • zakwaterowanie – hotele 3 gwiazdkowe- pokoje 2,3 osobowe z łazienkami,
  • Wyżywienie: 4 śniadania 4 obiadokolacje,
  • Opieka pilota,
  • Ubezpieczenie, KL i NNW,
  • TFG i TFP

Cena nie zawiera:

  • Świadczeń nieprzewidzianych w ofercie.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, bilet lotniczy jest imienny i nie podlega zwrotowi.