GRUZJA

Data wycieczki: 28.07 - 04.08.2024

Cena: 4137 zł

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Opis:

PROGRAM:

Dzień 1
Zbiórka, przeljazd na lotnisko, wylot do Kutaisi, przylot i przejazd do Tibilisi, zwiedzanie stolicy: twierdza Narikala, Abanotubani, kręte uliczki starego Miasta oraz cerkiew Anczischati. Nocleg w Tbilisi.
Dzień 2
Śniadanie, wyjazd w góry Wielkiego Kaukazu słynna Gruzińska Drogą Wojenną do miejscowości Kazbegi, stamtąd wyjazd samochodami terenowymi na kościół św. Trójcy Gergeti. Obiadokolacja. Nocleg w Tbilisi.
Dzień 3
Śniadanie przejazd do Kutaisi, Starożytne miasto Kutaisi, ma już ponad trzy tysiące lat. Symbolem miasta i jego największą atrakcją jest niewątpliwie katedra Bagrati, którą w 1994 r. wpisano (wraz z klasztorem Gelati) na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO . Budowę świątyni ukończono w 1003 roku, za panowania króla Bagrata III. Pamięć o fundatorze sprawiła, że z czasem przyjęło się określenie “katedra Bagrati”, choć jej właściwa nazwa to “Katedra Wniebowzięcia N.M.P.”- zwiedzanie katedry. Obiadokolacja. Nocleg w Kutaisi
Dzień 4
śniadanie, zwiedzanie klasztoru i akademii Gelati (XII w), który zachował wspaniałe freski, mozaiki, malowidła ścienne sięgające XII-XVIII wieku. Zwiedzanie monastyru Nikortsminda z jednymi z najładniejszych fresków w Gruzji, następnie przejazd do Ambrolauri, gdzie będzie możliwość degustacji gruzińskiego wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja nocleg w Kutaisi
Dzień 5
Śniadanie, wyjazd do Kanionu Okatse. Następnie wizyta w krasowej Jaskini Prometeusza,\ gdzie według legendy, Prometeusz dał ludziom ogień i za to był przykuty do skały. Jaskinia znajduje się 5 km na północny zachód od miasta Cchaltubo, plaża Magnetiti, przejazd do Batumi, obiadokolacja, nocleg w Batumi.
Dzień 6
Śniadanie, zwiedzanie Ogrodu Botanicznego, który  zajmuje powierzchnię 108,7 ha,  bujna zieleń, drzewa i krzewy z całego świata. Sekwoje, kaktusy, magnolie, cedry czy palmy. Strumyczki, altanki, klify, punkty widokowe. Wszystko zebrane w jednym miejscu,  a wszystko dzięki temu, że panuje tu klimat subtropikalny. Spacer po mieście Batumi, czas na plażowanie. Obiadokolacja nocleg.
Dzień 7
Śniadanie, plażowanie, obiadokolacja
Dzień 8
Śniadanie, przejazd na lotnisko wylot do Polski.

Cena: 4137 PLN + ok. 150 zł na bilety wstępu

 

CENA ZAWIERA:

Bilet lotniczy z bagażem podręcznym do 10 kg,
transfer z Wadowic na lotnisko i z powrotem,
transport autokarowy po Gruzji ,
7 noclegów w hotelach 3 i 4 *,
7 śniadań, 7 obiadokolacji ,
bilety wstęg do zwiedzanych obiektów
opiekę pilota,
ubezpieczenie,
TFG I TFP