KASZUBY-KANAŁ ELBLĄSKI-GDAŃSK

Data wycieczki: 11.08 - 15.08.2023

Cena ustalana indywidualnie

Opis:

Program

11.08.2023 Zbiórka o godz. 5,00 przejazd do Będomina. W szlacheckim dworku, w którym urodził się Józef Wybicki mieści się Muzeum Hymnu Narodowego prezentujące historię Mazurka Dąbrowskiego i jego twórcy.
Kolejnym naszym celem będą Wdzydze Kiszewskie. Historia tutejszego Parku Etnograficznego zaczęła się w 1898 r. od mezaliansu, a dziś muzeum żyje dawnym, ale i obecnym życiem. Obiadokolacja, nocleg.

12.08.2023 śniadanie, spacer szlakiem turystycznym na Wieżycę – najwyższy szczyt Kaszub z wieżą widokową. Następnie Szymbark. W Centrum Edukacji i Promocji Regionu każdy znajdzie coś dla siebie. Obok najdłuższej deski czy największego fortepianu na świecie oraz stołu noblisty zobaczymy również dom Sybiraka z łagrem, pociąg Donikąd, dom powstańca polskiego z Adampola oraz bunkier Gryfa Pomorskiego. Alegorią współczesnego świata, w którym tradycja i system wartości zostały postawione na głowie jest dom do góry nogami. Obiadokolacja, nocleg.

13.08.2023 śniadanie, odwiedzimy Kartuzy. W 1381 r. na te ziemie sprowadzano zakon Kartuzów, którzy pod okiem pierwszego przeora rozpoczęli budowę klasztoru. Do dziś zachwyca swoim pięknem dawny kościół klasztorny – kolegiata Wniebowzięcia NMP z oryginalnym dachem w kształcie trumny.
Przejazd do Gdańska, zwiedzanie z przewodnikiem Gdańskiej starówki z wejściem do Bazyliki Mariackiej.
Obiadokolacja, nocleg.

14.08.2023 śniadanie. Przejazd do Elbląga – REJS STATKIEM PO TRAWIE do Buczyńca Jest to najdłuższy, przeszło 4,5 godzinny rejs po Kanale Elbląskim. Statek płynąc rzeką Elbląg dopływa do rezerwatu przyrody na jeziorze Drużno. Jest to akwen wyjątkowy ze względu na występujące tu liczne gatunki ptactwa wodnego oraz błotnego. Bogaty jest także w różnorodną roślinność, co stanowi o jego wyjątkowych walorach. Po ok 2,5 godzinach statek dopływa do odcinka pochylniowego Kanału Elbląskiego. W trakcie rejsu pasażerowie na pokładzie pokonają kolejno 5 pochylni wspinając się wraz ze statkiem „pod górę”. Unikalny na skalę światową system pochylni pozwala pokonać blisko 100 metrową różnicę wysokości między Elblągiem a Buczyńcem. Powrót do Ośrodka, czas wolny na spacer nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

15.08.2023 śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną z postojem na Westerplatte. Miejsce, w którym rozpoczęła się II wojna światowa.

Planowany powrót ok. godz.21:00.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Koszt wycieczki wynosi 1315 zł+ bilety wstępu 255 zł normalne / ulgowe 235 zł+ zestaw słuchawek.

Koszt obejmuje:

  • Przejazd autobusem turystycznym z opłatami drogowymi i parkingowymi
  • 4 noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją
  • Usługa pilota na całej trasie wycieczki -realizacja programu
  • TFG, TFP
  • Ubezpieczenie NNW