Pielgrzymka Niemcy Belgia Holandia Francja Czechy

Data wycieczki: 27.07 - 05.08.2018

Cena ustalana indywidualnie

Opis:

27.07.2018r.

Godz. 4.00 zbiórka uczestników i przejazd w kierunku Berlina. Zwiedzanie BERLINA. Dzielnica rządowa z Reichstagiem i pomnikiem zwycięstwa Siegessaule. Pomnik Holocaustu poświęcony pamięci sześciu milionów żydowskich ofiar hitlerowskiej Trzeciej Rzeszy. Plac Poczdamski – jeden z największych i najruchliwszych placów w centralnym Berlinie. Zwiedzanie traktu spacerowego Unter den Linden z budynkiem Uniwersytetu Humboldta, Opery Berlińskiej oraz Neue Wache – Pomnika Nieznanego Żołnierza z wzruszającą rzeźbą matki trzymającej w rękach umierającego syna. Zwiedzanie Katedry berlińskiej – protestanckiego kościoła z przełomu XIX i XX wieku. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

28.07.2018r.

Śniadanie, przejazd do HANOWERU. Przepiękna jest miejska Altstadt (Stare Miasto) z pozostałościami kamieniczek mieszczańskich oraz kilka gotyckich kościołów. Są wśród nich: kościół gotycki z XIV wieku, barokowy kościół św. Jana, oraz kościół Świętego Klemensa. Z budowli świeckich najciekawszy jest XV-wieczny Stary Ratusz oraz budynek opery Opernhaus powstały w XIX wieku. Interesującym budynkiem jest też Künstlerhaus. Przejazd w kierunku Roterdamu, obiadokolacja, nocleg.

29.07.2018r.

Śniadanie, wizyta w ROTTERDAMIE – mieście z jednym z największych portów świata, nowoczesnym centrum handlu i usług, nazywanym często bramą Europy. Przejazd autokarem przez nowoczesne centrum – m.in. domy kubikowe Pieta Bloma, most Erazma, basen jachtowy. Wyjazd na wieżę widokową Euromast, skąd rozpościera się panorama portu i miasta. Następnie odwiedzimy położoną nad rzeką Skaldą ANTWERPIĘ, która przyciąga turystów galeriami sztuki, pięknym portem oraz reputacją największego w świecie ośrodka szlifierstwa diamentów – zwiedzanie Muzeum Diamentów DIVA. Spacer: Grote Markt z renesansowym ratuszem, XVI-wiecznymi kamieniczkami, fontanną Sylwiusza Brabo i katedrą Najświętszej Marii Panny. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

30.07.2018r.

Śniadanie. Przejazd do BRUKSELI, stolicy Belgii i Unii Europejskiej. Przejazd przez Dzielnicę Europejską, rondo Schumana z budynkiem Berlaymont – siedzibą Komisji Europejskiej i Justus Lipsius mieszczącym Radę Unii Europejskiej, Parlament Europejski; Łuk Triumfalny. Spacer: Grand Place, nazwany przez Wiktora Hugo najpiękniejszym placem na świecie, który wraz ze wspaniałą kolekcją kamieniczek i XV-wiecznym ratuszem został wpisany na listę UNESCO; Manneken Pis – znany na całym świecie, jeden z symboli miasta, najbardziej zabawna fontanna w Belgii. Zwiedzanie Królewskiego Muzeum Sztuk Pięknych ze wspaniałą kolekcją dzieł mistrzów flamandzkich od Jana van Eycka przez Pietera Bruegla Starszego do Piotra Pawła Rubensa. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

31.07.2018r.

Śniadanie. Przejazd do centrum PARYŻA. Zwiedzanie miasta: bazylika Sacre-Coeur wzniesiona na szczycie wzgórza Montmartre, Place du Tertre – jedno z najbardziej malowniczych miejsc Paryża. Katera Notre Dame, kaplica Cudownego Medalika. Czas wolny. Dla chętnych wjazd na Wieżę Eiffla, uważaną za symbol Paryża. Cmentarz  Père-Lachaise gdzie znajduje się grób Fr. Chopina .Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

01.08.2018r.

Śniadanie, przejazd autokarem do Wersaluzwiedzanie kompleksu pałacowego oraz spacer po ogrodach. Rejs statkiem po Sekwanie. W czasie trwania rejsu z pokładu statku zobaczyć można m.in.: fasadę Muzeum d’Orsay, Pont Neuf – najstarszy most Paryża, katedrę Notre Dame, budynek Conciergerie i Grand Palais. Obiadokolacja, nocleg.

02.08.2018r.

Śniadanie, przejazd do WIELKIEGO KSIĘSTWA LUKSEMBURGA, jednego z najmniejszych państw Unii Europejskiej, którego mieszkańcy mogą się pochwalić jednym z najwyższych standardów życia na świecie. Przejazd przez Plateau du Kirchberg z nowoczesnymi budynkami Dzielnicy Europejskiej. Zwiedzanie LUKSEMBURGA,  jednej z najbardziej malowniczych stolic Europy, forteca Bock Casemates, część oryginalnego zamku z X w., górująca nad doliną rzeki; XVII-wieczna katedra Notre Dame, Pałac Wielkiego Księcia, obok którego mieści się kompleks budynków z 1859 r., będącego siedzibą parlamentu Wielkiego Księstwa; fragmenty średniowiecznych fortyfikacji miejskich. Czas wolny – spacer po starym mieście. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

03.08.2018r.

Śniadanie, przejazd do MANNHAIM – miasto zostało założone w 1606 roku, zabytkowa zabudowa Mannheim to kwadratowe miasto złożone ze 144 pól podzielonych prostopadłymi ulicami. Zabudowa ta powstała w I poł. XVIII wieku. Ulice w tym układzie urbanistycznym nie mają nazw tylko oznaczenie pól literami i szyframi, na przykład B5, C6 czy H2. Zwiedzanie Zamku Heidelberg. Następnie wizyta w NORYMBERGII. Na rynku staromiejskim wznosi się renesansowy ratusz oraz dwa gotyckie kościoły – św. Sebalda z grobem świętego patrona i kościół Najświętszej Marii Panny, z figurkami siedmiu książąt, składających hołd cesarzowi, które pojawiają się każdego dnia w południe na zegarze w portalu świątyni. Nieopodal rynku, zobaczymy kolejny przykład architektury gotyckiej kościół św. Wawrzyńca z imponującym tabernakulum oraz piękną rzeźbą Wita Stwosza Englischer Gruβ. Ważne punkty na tym szlaku to kościół św. Marty, którego okna należą do najstarszych i najcenniejszych dzieł ikonografii na świecie, dawny spichlerz, którego budowę ukończono w 1502 roku, mierzący 84 metry długości, 20 metrów szerokości, 29 metrów wysokości i będący największym spichlerzem solno-zbożowym miasta, a następnie staromiejski Główny Rynek z Piękną Fontanną i oczywiście mury miejskie, wzniesione w 1455 roku i będące symbolem miasta: warowna twierdza, jedna z najpotężniejszych w Europie. Obiadokolacja, nocleg.

04.08.2018r.

Śniadanie, przejazd do PRAGI. Klasztor na Strahowie, Muzeum Miniatur wejście do kompleksu zamkowego na Hradczanach. Katedra św. Wita, Sala Władysławowska, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka. Spacer na jeden z najpiękniejszych, średniowiecznych mostów – Most Karola. Czas wolny. Rejs statkiem /*/ po Wełtawie z obiadem na statku. O godz. 21.00 udział w spektaklu Światło – Woda – Dźwięk Nocleg.

05.08.2018r.

Śniadanie, dalsze zwiedzanie Pragi: Ogrody Franciszkańskie, Kościół Panny Marii Śnieżnej, Stare Miasto, Ratusz ze słynnym zegarem „Orloj”, pomnik Jana Husa. Czas wolny na posiłek i kawę. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany przejazd na miejsce zbiórki ok. godz. 22.00.

Koszt wycieczki wynosi:  3 195 zł  +100€ i 580KCZ + TFG 10 zł

Koszt obejmuje:

przejazd autokarem turystycznym,

Opłaty drogowe i parkingowe,

9 noclegów z obiadokolacją i śniadaniem,

Usługę pilota na całej trasie wycieczki,

Ubezpieczenie KL i NNW,

Bilety wstępu – pozycje podkreślone,

Zestaw  Tour Guide

 

Zapisy przyjmuje i informacji udziela:

– Kancelaria Parafialna Ofiarowania NMP w Wadowicach, tel. 33 873 20 96

– BT TURYSTA Wadowice, tel. 33 87 205 13, 504 903 357

Płatność:  przy zapisie 960,00;  dopłata do całości do 20-06-2018r.

ZAPRASZAMY!!!