• tel./fax 33 82 346 43
  • tel. 33 87 205 13
  • tel. 504 903 357
  • tel. 660 089 661

Świątynia Lodowa na Hrebenioku

Data wycieczki: 18.02.2018

Cena: 89zł

Program wycieczki:

godz. 7.00 zbiórka i wyjazd z Wadowic, przejazd do Tatrzańskiej Łomnicy, spacer po zimowej stolicy Słowacji z wizytą w Ski Muzeum [nor.3€/ulg.2€]. Przejazd do Stary Smokowiec, wyjazd kolejką na Hrebeniok [nor.9/ulg.8], przejście do Kaplicy Lodowej.

„Delektuj się zimą w Tatrach i zabierz ze sobą niezapomniane przeżycia z Tatrzańskiej Świątyni Lodowej, która w tym roku będzie nawiązywała do motywu rodziny, zaś źródłem inspiracji do jej powstania będzie okazała rzymskokatolicka bazylika Sagrada Familia w Barcelonie, odwołująca się do stylu średniowiecznych katedr, monumentalne dzieło renomowanego katalońskiego architekta Antonio Gaudiego.

Od 8 grudnia będzie można zobaczyć ikoniczną budowlę przekutą w lodowy unikat. O precyzję detali tatrzańskiej budowli zadba Adam Bakoš z zespołem słowackich, czeskich i hiszpańskich rzeźbiarzy. Do zbudowania świątyni posłuży aż 1440 bloków lodu o łącznej masie ponad 190 ton.

W tym roku świątynia będzie większa, dlatego również chroniąca ją kopuła powiększy swoją średnicę z 18 do 25 metrów. Tegoroczna Tatrzańska Świątynia Lodowa na Hrebienku będzie zatem jeszcze bardziej imponująca niż dotąd.

Trudno oprzeć się majestatowi budowli, jakiej nie znajdziemy nigdzie indziej w Słowacji. Urzeka precyzją wykonania i detalami, które podkreśla klimatyczne oświetlenie.

Warto zatem odwiedzić słowacki unikat i choć na chwilę przenieść się do świata ludowych baśni. Jeszcze większe emocje świątynia zapewnia podczas coniedzielnych koncertów z muzyką na żywo”.

Godz. 15.00 Koncert muzyki na żywo. Zjazd Kolejką. Wyjazd w drogę powrotną. Planowany powrót około godz. 20.00.

Koszt wycieczki wynosi 89 zł + bilety wstępu [nor. ok.12€/ulg. ok.10€]

Koszt obejmuje:

Przejazd autokarem turystycznym,

Opłaty parkingowe i drogowe,

Usługę pilota,

Ubezpieczenie NNW i KL

ZAPRASZAMY!!!