Ziemia Święta z ks. dr hab. R. Bogaczem

Data wycieczki: 16.02 - 23.02.2019

Cena ustalana indywidualnie

Opis:

16.02.2018 /piątek/ – PRZYLOT-BETLEJEM

Zbiórka godz.6:00 Wadowice, dworzec autobusowy- przejazd do Krakowa, odprawa trzy godziny przed wylotem , godz. 10.35 wylot, 15:20 przylot do Tel Awiwu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

17.02.2018 /sobota/ – BETLEJEM – POLE PASTERZY – EIN KAREM

Śniadanie a następnie zwiedzanie Betlejem (Kościół Narodzenia, Grota Mleczna) oraz Pola Pasterzy. Msza Św. Przejazd do Ein Karem (Kościół Św. Jana oraz Nawiedzenia). Kolacja i nocleg w Betlejem.

18.02.2018 /niedziela/ – CEZAREA NADMORSKA – HAJFA – STELLA MARIS – NAZARET – KANA

Po śniadaniu przejazd do Cezarei Nadmorskiej, pierwszego portu Heroda, /postój przy akwedukcie na plaży/ Następnie wizyta w kościele Stella Maris w Hajfie oraz panorama na Ogród Bahajow. Stamtąd udamy sie w stronę Nazaretu (Bazylika Zwiastowania, Kościół Św. Józefa, Źródełko Maryi). Po południu przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Kolacja, zakwaterowanie w hotelu w Galilei.

19.02.2018 /poniedziałek/ – JEZIORO GALILEJSKIE – TABOR

Śniadanie a następnie wizyta w Tabgha, miejscu rozmnożenia chleba i ryb. Następnie zobaczymy kościół Prymatu Św. Piotra oraz Wzgórze Błogosławieństw. Msza Sw. Przejazd do Kafarnaum, domu Św. Piotra. Rejs po Jeziorze Genezaret. Lunch z Rybą Św. Piotra. Po południu pojedziemy na Górę Tabor, miejsce Przemienienia Jezusa wobec swoich uczniów. Powrót do hotelu w Galilei, kolacja i nocleg.

20.02.2018 /wtorek/ – JERYCHO – MIEJSCE CHRZTU – MORZE MARTWE – BETLEJEM

Po śniadaniu dolina Jezreel, udamy sie w stronę Jerycha, gdzie zobaczymy Górę Kuszenia, I drzewo Zacheusza. W Jerychu istnieje możliwość zakupienia słynnych kosmetyków z Morza Martwego, lokalnych przypraw i wyrobów ze skóry. Następnie odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne w miejscu, gdzie niegdyś Jan ochrzcił Jezusa. Przejazd na plaże nad Morzem Martwym i czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu w Betlejem, kolacja i nocleg.

21.02.2018 /środa/– GÓRA OLIWNA – DOM KAJFASZA ORAZ SYJON

Po śniadaniu prześledzimy Mękę i Śmierć Jezusa poruszając się dokładnie jego krokami. Od rana udamy sie na Górę Oliwną, by odwiedzić kościół Pater Noster, miejsce gdzie Jezus nauczył swoich uczniów modlić sie do Ojca. Następnie Droga Niedzieli Palmowej dojdziemy do Ogrodu Getsemani, po drodze przystając w Kościele Dominus Flevit. Chwila na refleksje w Ogrodzie Getsemani oraz Bazylice Agonii. Następnie udamy sie do Domu Kajfasza, kościoła Św. Piotra in Gallicantu. To tam Go skazano. Odwiedzimy Wieczernik na Górze Syjon. Powrót do hotelu w Betlejem na kolację i nocleg.

22.02.2018 /czwartek/ – ŚW.ANNA-DROGA KRZYŻOWA-ŚCIANA PŁACZU-BETANIA

Po śniadaniu zwiedzanie Jerozolimy:kościół św. Anny z sadzawką Betezda, Droga Krzyżowa oraz Bazylika Grobu Bożego. Ściana Płaczu. Dalej Betania:kościół Łazarza. Kolacja i nocleg w Betlejem.

23.02.2018/piątek/ WYLOT

Planowany wylot z Tel Awiwu o godz.6:30, przylot do Krakowa 9:25

Cena zawiera:

 • 7 noclegów z opcją HB(śniadania i obiadokolacje)
 • Przejazdy autokarem klasy LUX , opłaty parkingowe
 • Bilety wstępu do: Kafarnaum, Kościoła Św. Piotra In Gallicantu, Kościoła Ojcze Nasz, Kościoła Wniebowstąpienia, Kościoła Św. Anny, wjazd taksówką na Górę Tabor, plaże nad Morzem Martwym;
  • Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim
  • Lanch z Rybą Św. Piotra
  • Usługę bagażowego w lokalnych hotelach
  • Napiwki zwyczajowe
  • Usługę polskojęzycznego pilota/przewodnika
  • Bilet lotniczy
  • Transfer na lotnisko w Krakowie
  • Ubezpieczenie KL i NNW
  • Udział we Mszach Świętych

Cena nie zawiera:

Wydatków osobistych

Napojów do posiłków

ZAPISY DO 31.10.2017!!!